Aydınlık Oda (Photoshop) Gelişim Atölyesi

Aydınlık oda ve fotoğraf işleme herkeste farklı şekilde ilerler ve gelişim gösterir. Temel bilgiler sonrası da hepimizin en çok ihtiyaç duyduğu; kendi fotoğraflarımızla bol pratik yapmaktır.

İşte bu atölyemizle fotoğraflarınız ile baştan sona proje bazlı çalışıp aydınlık oda kullanımınızı geliştirirken, fotografik bakış açınızı ve estetik düzeyinizi de geliştireceksiniz. Öncelikle bir çekim gezisi ile başlayacağız. Nasıl bakmalı, nasıl çekmeli temelleri üzerinden uygulamalı çekim pratikleri sonunda elde edilecek fotoğraflarınızı sınıflandıracak, seçecek ve sunum için düşündüğünüz fotoğrafların aydınlık oda çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Yani birlikte çekecek ve birlikte işleyeceğiz.  Ürünlerimiz üzerinde çalışırken çoğunlukla fotoğraf ekseninde dolaşacak, zaman zaman ise kolaj ve foto manipülasyon alanlarına değineceğiz. Sadece manipülasyon hedefli bir çalışmamız olmayacak.

Katılımcıların çekmiş oldukları fotoğrafların kritiklerini yapacak ve ve bu fotoğraflar için aydınlık oda yaklaşımlarını tartışacağız, hedef fotoğraf için süreç ve yöntem üzerine konuşup, uygulamaları gerçekleştireceğiz.  Uygulamaları sizin fotoğraflarınız üzerinden mevcut aydınlık oda araçları ile tartışarak yapacağımız için atölye sonunda araç ve yöntem konusunda yetkinlik kazanmış olacaksınız.

Eğer temel aydınlık oda bilgilerine sahipseniz fotoğraflarınız ile derine iniyoruz.

Gelin birlikte çekelim birlikte fotoğraf yapalım . . .

Atölye Programı

Tam gün çekim gezisi + 15 saat birebir uygulamalı ders

Çekim Gezisi: 5 Şubat 2017 Pazar
Ders Saatleri: 7,9,14,16,21,23 ŞUBAT – Salı ve Perşembe Günleri  – 19:00 21:30 saatleri arasında

Gereklidir

  • Temel Fotoğraf Bilgisi
  • Temel Aydınlık Oda
  • Dizüstü bilgisayar + Mouse

Kayıt:

Atölye katılım bedeli: 250 TL (gezi dahil)

Kontenjan yalnızca 6 kişi ile sınırlıdır. 6 kişiden sonraki kayıtlar yedek listeye alınır.
Sınırlı sayıda kontenjan olduğu için kesin kayıt, katılım bedelinin ödenmesi ile gerçekleştirilir.

Online Kayıt Formu

Yer:

Güvenevler Mah. Güneş Sok. 15/2

 

Photoshop için İleri Seviye Eğitim