Bulutlar ve Çiğdemler Fotoğraf Gezisi

Gidelim gidelim, hocam gidelim . Öyleyse hadi 😉 Gökyüzünün en coşkulu zamanlarındayız. Bulutlar en keyifli gösterilerini sunarlarken çiçekler de sıcağı görünce şenlenmeye başladılar. Bu töreni kaçırmayalım ve bahara merhaba demek için geziye gidelim. Bazı arkadaşlar demleme çay ve simit var mı diyorlar. Elbette var.

Nereye Gidiyoruz, Program Nasıl Olacak ?

Sabah erken saatlerde şehirden ayrılacağız, Kızılcahamam’da bir çay molası sonrasında ilk durağımız Kirmir Çayı olacak. Geçtiğimiz senelerde bu çayın önüne set yapıldı ve bir hayli su toplandı. Yani artık orada bir göl var. En güzel görselini gün batımında vermekle birlikte sabah saatlerinde de ters ışığın keyfi bir başka oluyor. Belki dönüşte gün batımına da uğrarız.

Sonraki durağımız ise hemen kıyısında güzel bir göleti bulunan Kurumcu Köyü . Arkasındaki Erenler Tepe şehre hiç kar yağmayan dönemlerde bile bir hayli kar alıyor. Baharla birlikte eriyen karlar da mevsimlik şelalelere sebep olabiliyor. Yani gölle birlikte mevsimlik şelale görme şansımız da var. Yine bu gölete yakın bir yerde ortasında sazlıkların yer aldığı çok daha küçük harika bir gölet de bulunuyor. Mevsiminde çiçeklerle bezenen bu göleti çok seveceksiniz. Kurumcu Köyü’ndeki bu doğal alanlarda aracımız yakınımızda olacak ve bir kaç saat bu alanlarda bulunacağız.

Daha sonraki durağımız ise Sorgun Göleti olacak. Gölde yansımalar çalışabileceğimiz konular arasında. Burada bir kaç saat vakit geçirdikten sora Yeşilöz Kasabası üzerinden çay molası sonrası Ankara’ya döneceğiz.

KISA KISA

  • Keyif ve fotoğraf gezisidir. Mekanlar arasında aracımızla seyahat edeceğiz. Yürüyüş yok.
  • Genelde açık hava mekanlarda bulunacağımız için günlük kumanyanızı yanınızda getirin.
  • Yürüyüş yok ama doğal alanlarda rahat edeceğiniz mümkünse bileğinizi saran bir ayakkabı giyin.
  • Değişken hava koşullarına uyum sağlayabilecek şekilde giyinin. Yağmurluğunuzu unutmayın. Makinenizi koruyacak malzemeler almayı unutmayın. Değişik bir kaç boy çöp torbası çok işinize yarayacaktır.
  • Çiçek çekecekseniz yere serip üstüne uzanmak için mat, örtü vb bir malzeme getirin, dinlenirken de çok işinize yarayacak.
  • Yine makro ve detay çekimlerinde makinenize destek için küçük fasülye torbası vb bir  malzeme de getirin.
  • Hava ve yol koşulları programda değişikliklere sebep olabilir.
  • Çocuklarınızı getirebilirsiniz.


Tarih: 12 Nisan Pazar 2015 – 07:30

 

Hareket Yeri:

Tunus Caddesi – Gazi Üni. Güzel Sanatlar Fakültesi Önü. ( Harita: http://goo.gl/maps/m5ot9 )

Biniş Durakları – Lütfen Kayıt Sırasında Belirtiniz:

Tunus – Kalkış                      07:30
Milli Kütüphane                   07:35
Armada                                  07:45
Batıkent Jandarma             07:55
Eryaman Göksu                  08.05

Lütfen kalkış ve ara duraklarda en az 5-10 dk önce olunuz. Her bekleme sonraki duraklarda arkadaşların fazlaca beklemesine sebep olmaktadır.