Çiçeklerin Keşfi Fotoğraf Gezisi

Haydi gidiyoruz. Gökyüzünün en coşkulu zamanlarındayız. Bulutlar en keyifli gösterilerini sunarlarken çiçekler de sıcağı görünce şenlenmeye başladılar. Bu töreni kaçırmayalım ve bahara merhaba demek için geziye gidelim. Bazı arkadaşlar demleme çay ve simit var mı diyorlar. Elbette var.

Fotoğraf Gezisi Programı

Aslında farkeder mi. 🙂 Çiçek varsa her yer güzeldir. Ama biraz anlatayım da keyfiniz yerine gelsin. Çekimeleri Kızılcahamam coğrafyasında yapacağız. Gideceğimiz yer Çamlıdere barajının batı ve kuzey batı taraflarına düşüyor. Sabah araçta çay ve simitten sonra ilk görsel alanımız Kirmir Çayı kenarı olacak. Eğer ışık güzel olursa sabah burada çekimler yaparız. Geçtiğimiz senelerde çayın önüne set çekilince gölet oluştu ve asıl gün batımında mıuhteşem görüntü veriyor.

Sonraki durağımız ise hemen kıyısında güzel bir göleti bulunan Kurumcu Köyü . Burada bir iki vadi içinde gezineceğiz. Arkasındaki Erenler Tepe şehre hiç kar yağmayan dönemlerde bile bir hayli kar alıyor. Baharla birlikte eriyen karlar da mevsimlik şelalelere sebep olabiliyor. Yani gölle birlikte mevsimlik şelale görme şansımız da var. Yine bu gölete yakın bir yerde ortasında sazlıkların yer aldığı çok daha küçük harika bir gölet de bulunuyor. Mevsiminde çiçeklerle bezenen bu göleti çok seveceksiniz. Kurumcu Köyü’ndeki bu doğal alanlarda aracımız yakınımızda olacak ve bir kaç saat bu alanlarda bulunacağız.

Daha sonraki durağımız ise Sorgun Göleti olacak. Gölde yansımalar, çalışabileceğimiz konular arasında. Burada getirdiğimiz kumanyaları tüketeceğiz, demleme çayımız da var.

Sonraki çekim alanımız Yeşilöz kasabası yakınlarındaki kayalıklar. Burada vakit geçirmeyi çok seviyorum. Derin bir vadinin yamaçlarında yükselen kayalar çok güzeldir ve harika fotoğraf verirler.

Neler Çekilebilir

Aşağıda bu rota üzerinde çekilmiş fotoğrafları görebilirsiniz.

Daha önceki gezilerde neler çektik:

http://deniztokay.com/fotograf/foto-gezi/neler-cektik-bulutlar-ve-cigdemler-fotograf-gezisi/

KISA KISA

  • Fotoğraf gezisidir. Mekanlar arasında aracımızla seyahat edeceğiz. Araçtan indiğimiz noktalarda ne kadar yürüyeceğinize siz karar verirsiniz. Bu sizin hangi açıdan görüntü almak istediğinize bağlı. Ama güzel bir vadide hep birlikte kısa bir yürüyüşe de kimsenin hayır diyeceğiniz sanmıyorum.
  • Genelde açık hava mekanlarda bulunacağımız için günlük kumanyanızı yanınızda getirin. Bir kaç sandviç, çerez, atıştırmalık şeyler ve tabii ki yeteri kadar su .
  • Yürüyüş yok ama doğal alanlarda rahat edeceğiniz mümkünse bileğinizi saran bir ayakkabı giyin.
  • Değişken hava koşullarına uyum sağlayabilecek şekilde giyinin. Yağmurluğunuzu unutmayın. Makinenizi koruyacak malzemeler almayı unutmayın. Değişik bir kaç boy çöp torbası çok işinize yarayacaktır.
  • Çiçek çekecekseniz yere serip üstüne uzanmak için mat, örtü vb bir malzeme getirin, dinlenirken de çok işinize yarayacak.
  • Yine makro ve detay çekimlerinde makinenize destek için küçük fasülye torbası vb bir  malzeme de getirin.
  • Hava ve yol koşulları programda değişikliklere sebep olabilir.
  • Çocuklarınızı getirebilirsiniz.


Tarih: 13 Mart Pazar 2016 – 07:30

Hareket Yeri:

Tunus Caddesi – Bilkent Öğrenci Servis Durağı ( Harita: http://goo.gl/maps/m5ot9 )

Biniş Durakları – Lütfen Kayıt Sırasında Belirtiniz:

Tunus – Kalkış                      07:30
Milli Kütüphane                   07:35
Armada                                  07:45
Batıkent Jandarma             07:55
Eryaman Göksu                  08.05

Lütfen kalkış ve ara duraklarda en az 5-10 dk önce olunuz. Her bekleme sonraki duraklarda arkadaşların fazlaca beklemesine sebep olmaktadır.

Kayıt

İptal için son bildirim tarihi 11 Mart 2016’dır.