Çubuk Evci Yaylası ve Karagöl Foto Trek

Çubuk Karagöl’e çekime gitmeyi planlıyorduk ama bu en güzel mevsiminde Karagöl’ün tadilatta olduğunu öğrendik. Bölgede başka göletler de var. Dolayısıyla çekim gezimizde biraz değişiklik yapıp buralarda fotoğraflar çekeceğiz. 

Önceki planımıza göre bu yeni düzenlememizde bir miktar yürüyüşümüzde olacak.

Fotoğraf Gezisi Programı

Sabah 08:00’da Ankara’dan ayrılıyoruz. Çubuk’ta çay molası verip, çekim yerimiz olan Evci Yaylası’na ulaşıyoruz. Buraya aracımızla ulaşmayı planlıyoruz ve göl kenarında fotoğraf çalışıyoruz. Evci Yaylası ve göletindeki çekimlerimizi bitirip Karagöl’ün yakınında yer alan diğer göletleri ziyaret ediyoruz.

Yaylaya giden yol asfalt , fakat diğer göllerin yolları yeni veya eski yağış durumuna göre araçla girilemez olabilir. Dolayısıyla yürüyüş planımız Evci Yaylası’ndan sonraki çekim alanları için geçerlidir. Bu noktada ayrıca Karagöl’ü yukarıdan gören bir tepe var.  Tepeye çıkışa ekip olarak orada karar veririz.

Vakit kalırsa Karagöl’e bu noktadan yürüyerek inmeyi deneyebiliriz. Yine buna da orada karar verelim . İsteyen arkadaşlar bu noktada araca geçebilirler.

Çekim gezimiz sırasında 5-7 km civarında bir yürüyüşümüz olabilir.

 

KISA KISA

  • FOTO TREK gezisidir. Bazı yerlerde yürüyüş gerekecektir.
  • Ekibimizin seyir durumu yol, yağış ve katılımcı profiline göre değişebilir. Yolun daha kısa ve kolayını tercih şeklinde gerçekleşir.
  • Genelde açık hava mekanlarda bulunacağımız için günlük kumanyanızı yanınızda getirin. Bir kaç sandviç, çerez, atıştırmalık şeyler ve tabii ki yeteri kadar su .
  • Bileğinizi saran bir ayakkabı tavsiye ederiz.
  • Değişken hava koşullarına uyum sağlayabilecek şekilde giyinin. Yağmurluğunuzu unutmayın. Makinenizi koruyacak malzemeler almayı unutmayın. Değişik bir kaç boy çöp torbası çok işinize yarayacaktır.
  • Hava ve yol koşulları programda değişikliklere sebep olabilir.


Tarih: 30 Ekim 2016 – Pazar 2016 – 08:00

 

Önemli Not:

Katılımcı sayısına göre araç organizasyonu yapılmaktadır.  Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak ekibi zor durumda bırakmaktadır. Cuma gününden sonra yapılan iptaller geçerli değildir, katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti katılımcıdan alınır.

Hareket Yeri:

Tunus Caddesi – Gazi Güzel Sanatlar Karşısı ( Harita: http://goo.gl/maps/m5ot9 )

Biniş Durakları – Lütfen Kayıt Sırasında Belirtiniz:

Tunus – Kalkış                      08:00
Sıhhıye                                  08:10
Ulus                                       08:15

Lütfen kalkış ve ara duraklarda en az 5-10 dk önce olunuz. Her bekleme sonraki duraklarda arkadaşların fazlaca beklemesine sebep olmaktadır.