Kaletepe ve Vadideki Şelale Foto Trek

Ufku açık, ferah mekanlarda dolaşmalıyız. Gökyüzüne daha çok bakmalı, bulutları  ve gece yıldızları daha çok görmeliyiz. Dünyaya daha geniş bir panoramayla bakmalı. Uzunca, güzel manzaralar izlemeliyiz.  Özellikle yaşadığımız büyükşehirlerin kapatılmış ufukları içimize gölgeler düşürüp bize dayattığı koşturmacayla bütün bu güzellikleri unutturuyor. Sakin, dingin ve mutlu düşüncelere vakit bulamıyoruz.

Öyleyse inadına şehirden uzak ve dingin mekanları ziyaret ederek bu güzellikleri biriktirmeliyiz. Hafta sonu sessiz ve sakin bir yürüyüş yapacağız. Bunun için oldukça keyifli bir yere gidiyoruz.

Kaletepe ve Vadideki Şelale rotası son derece güzel ve etkileyicidir. Şimdi sonbaharla yaprak dolmuştur her yer, rengin sarıya döndüğü şu vakitlerde, yükseklerden derin vadilere bakmak için çok güzel bir yerdir. Bu yürüyüş rotasında yürüyüşün seyri tek düze devam etmez , ufku açık yüksek noktaları, orman geçişi, vadi inişi ve bir de gizli küçük bir şalalesi vardır. Keyifli bir yürüyüş ve bir çok noktada son derece güzel fotoğraflar sunar.

Neler Çekilebilir

Aşağıda bu rota üzerinde çekilmiş fotoğrafları görebilirsiniz.

KISA KISA

  • Doğa Yürüyüşüdür .  Ama fotoğraf çekmeyi de seviyoruz. Yalnız foto gezilerimiz gibi sürekli araçla birlikte olamayacağımız için buna göre hazırlanmalısınız; Varsa daha hafif makinenizi almak ya da objektiflerinizin hepsini getirmemek gibi.
  • Genelde açık hava mekanlarda bulunacağımız için günlük kumanyanızı yanınızda getirin. Bir kaç sandviç, çerez, atıştırmalık şeyler ve tabii ki yeteri kadar su . En az 2 lt su. Sıcak çay ve/veya kahve de çok güzel oluyor bizden söylemesi.
  • Bileğinizi saran bir ayakkabı giyin. Bot ya da doğa yürüyüş ayakkabısı.
  • Varsa baton (yürüyüş sopası) getirin.
  • Değişken hava koşullarına uyum sağlayabilecek şekilde giyinin. Bazen sıcak olur, bazen serin. Yağmurluğunuzu unutmayın.
  • Kıyafetlerinizi ve diğer malzemeleri alacak bir sırt çantası getirin.
  • Hava ve yol koşulları programda değişikliklere sebep olabilir.
  • Etkinliğimiz gürültü esaslı değildir. Sessizce eğleniriz. Güzel anılarımızı paylaşmayı severiz ama susup kendi içimize yürümeyi de isteriz.
  • Yaklaşık 10 km lik bir parkurdur. Her performans düzeyine uygundur.


Tarih: 13 Kasım – Pazar 2016 – 07:30

Hareket Yeri:

Tunus Caddesi – Bilkent Öğrenci Servis Durağı ( Harita: http://goo.gl/maps/m5ot9 )

 

Biniş Durakları – Lütfen Kayıt Sırasında Belirtiniz:

Tunus – Kalkış 08:00
Milli Kütüphane 08:05
Armada 08:15
Batıkent Jandarma 08:25
Eryaman Göksu 08:35

Lütfen kalkış ve ara duraklarda en az 5-10 dk önce olunuz. Her bekleme sonraki duraklarda arkadaşların fazlaca beklemesine sebep olmaktadır.

Etkinliğimizin Facebook bağlantısı için tıklayınız.