Kızıl Kanyonun Geçişi Fotoğraflı Doğa Yürüyüşü

Yüksek duvarlı gizemli yerler vardır hani; Kanyonlar ya da kanyon tadında vadiler. İçinden , arasından geçip gidersin ve sende bir şeyler bırakır. Hoş ve güzel tatlar. Doğaldırlar , coşkulu ve heybetlidirler. Değişken bir aralıktan sundukları gökyüzünde hızlıca bulutlar akıp geçer, bazen kara leylekler görürsün, bazen de kara akbabalar. Yürüdüğün yerleri ve geçip gidilen duvarları , hepsi yaşayan yerlerdir. Kendince dokuları, renkleri ve hatta sesleri vardır. Bildiğin sesler, bir bakarsın başka başka oluvermişler. Geçip gidersin, ama içinde kalır, yitip gitmez  ve senden alıp götürmez. Övgüyle bahsedilen beton avm’ler ve binalara benzemez hiç biri. . .

Haftasonu şuracıkta bir mesafede bu tatları arayacağız fotoğraflar çekeceğiz. Gelmek isterseniz bekleriz. . .

Rotadan Fotoğraflar

 

KISA KISA

  • Hafif ve orta zorlukta doğa yürüyüşüdür .  Ama fotoğraf çekmeyi de seviyoruz. Yalnız foto gezilerimiz gibi sürekli araçla birlikte olamayacağımız için buna göre hazırlanmalısınız; varsa daha hafif makinenizi almak ya da objektiflerinizin hepsini getirmemek gibi.
  • Genelde açık hava mekanlarda bulunacağımız için günlük kumanyanızı yanınızda getirin. Bir kaç sandviç, çerez, atıştırmalık şeyler ve tabii ki yeteri kadar su . En az 2 lt su. Sıcak çay ve/veya kahve de çok güzel oluyor bizden söylemesi.
  • Bileğinizi saran bir ayakkabı giyin. Bot ya da doğa yürüyüş ayakkabısı.
  • Varsa baton (yürüyüş sopası) getirin.
  • Değişken hava koşullarına uyum sağlayabilecek şekilde giyinin. Bazen sıcak olur, bazen serin. Yağmurluğunuzu unutmayın. Ne olur ne olmaz.
  • Kıyafetlerinizi ve diğer malzemelerin hepsini alacak bir sırt çantası getirin.
  • Hava ve yol koşulları değişebilir ve programda değişikliklere sebep olabilir. Ama sorun değil, olmadı bir soba bulur üstünde kestane yaparız.
  • Etkinliğimiz gürültü esaslı değildir. Sessizce eğleniriz. Güzel anılarımızı paylaşmayı severiz ama susup kendi içimize yürümeyi de isteriz.
  • Yaklaşık 10 km lik bir parkurdur. Her performans düzeyine uygundur.


Tarih: 25 Aralık 2016 – Pazar 2016 – 08:00

 

Önemli Not:

Katılımcı sayısına göre araç organizasyonu yapılmaktadır.  Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak ekibi zor durumda bırakabilir. Cuma gününden sonra katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti adını yazdıranlardan alınır.

Hareket Yeri:

Tunus Caddesi – Gazi Güzel Sanatlar Karşısı ( Harita: http://goo.gl/maps/m5ot9 )

Kayıt:

Biniş Durakları – Lütfen Kayıt Sırasında Belirtiniz:

Tunus – Kalkış 08:00
Milli Kütüphane 08:05
Armada 08:15
Batıkent Jandarma 08:25
Eryaman Göksu 08:35

Lütfen kalkış ve ara duraklarda en az 5-10 dk önce olunuz. Her bekleme sonraki duraklarda arkadaşların fazlaca beklemesine sebep olmaktadır.

Bu etkinlik Zafer Turizm güvencesi ile gerçekleştirilmektedir.