Kızılkaya Zirvesi 3771 m - Emler'den

Kızılkaya Tırmanışı ve Çelik Buyduran Yüksek Kampından Hatıra

Vaktiyle Şamil ile Kızılkaya Zirve hedefimiz gereği Çelik Buyduran (3400m) da bivakta gecelemiştik. Gittiğimiz gün hava güzeldi; güneşli ve gecesi muhteşem yıldızlı. Neyse, uyuduk uyandık ki;burnumuzun dibini göremiyoruz. Yahu nedir bu, neredeyiz ?

Aslında normal, zira yattığımız yer; şehirde yukarıya bakıp da gördüğümüz bulutların irtifası. Uzayda uyuduk, bi uyandık bulutun içindeyiz. Ama öyle böyle değil, soğuğu da beraberinde getirmiş arkadaş. Uyuduk yaz, uyandık kış. Aylardan Temmuz

Zirve ise daha fena, hafiften agresif ve hareketli. Öyleyse dedik, bulutlu bir kahvaltı yapalım, tepemize inmeden ufaktan inelim aşağılara. İnerkende reklam filmi felan çeker eğleniriz .

İşte bu filmi de Çelik Buyduran’ın çeliği buyduran soğuğunda taşa dönmüş pestiller için çektik. Tabi biz eğlenirken Kızılkaya’nın agresif halli bulutu, toparlanmaya başlamaz mı ? Şimdi siz burada onu göremiyorsunuz ama güneş arada bir yüzünü göstermeye başladığında belki bir pencere de , beki arada müsade eder dedik ve kendimize aşamalı hedefler koyup yola çıktık. Zirvemizi de yaptık. Anısı da buralarda bir yerde kalmış işte. Paylaşayım istedim. . .