Foto Kamp – Ölüdeniz, Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi – Likya

Merhaba:)
Bahar geldi. Şimdi foto kamp zamanı … Likya bölgesinde gezip, doya doya fotoğraf çekeceğiz.

Kalmayı planladığımız yer ; çadır ve bungalow olarak alternatifli.  Yolculuğu 19 kişilik bir araçla yapacağız. Bungalow ve çadır için ortak duş ve tuvalet var. Karar verip hemen haber verin bize. Ayrıca kaydınızı da yapın. Sizinle gelecek birileri varsa onlar için de ayrıca kayıt girmeyi unutmayın.

Sevgiler Şerife & Deniz

GEZİ PLANIMIZ

1.GÜN ( 18 mayıs): Yolculuk Zamanı | Ankara’dan Fethiye’ye Hareket
Akşam Saat 23.00’da kararlaştıracağımız ortak bir noktadan hareket…

2.GÜN (19 mayıs): Kayaköy ve Ölüdeniz Günü
Sabah saatlerinde Fethiye’ye varmış oluruz. Kahvaltıyı Kayaköy’de yapmayı planlıyoruz. Kahvaltı sonrası Kayaköy’ü gezip fotoğraf çekeceğiz ve Ölüdeniz’e doğru çekim yaparak ilerleyeceğiz. Müze kartınızı yanınıza alın. Kayaköy’de müzeyi de ziyaret edebiliriz. Yol yorgunu olduğumuz için öğleden sonra akşam olmadan Faralya’daki pansiyonumuza hareket edeceğiz.  Pansiyona yerleşip manzaranın tadını çıkarıp akşam yemeğini bekliyoruz.

3.GÜN (20 mayıs) Kabak Koyu Kanyon Gezisi ve Deniz Sefası
Faralya’dan Kabak 2 saatlik yürüyüş mesafesinde, eğer istersek yürüyebiliriz. Buna şimdiden karar vermek zorunda değiliz. Bugün asıl hedefimiz Kabak Koyu’nda kanyonu gezip, deniz keyfi yapmak. Mayonuzu, güneş kreminizi ve sandaletleri sakın unutmayın. Kabak Koyu bir çok keyifli mekan içeriyor. Bir tarafta orman içinde kanyonu ve şelalesi, diğer tarafta harika kumsalı. Ayrıca yamaçlardan geçen Lika Yürüyüş Yolu’ndan da manzara bir harika.

4.GÜN(21 mayıs) Kelebekler Vadisi
Gelmişken Kelebekler Vadisi’ni görmek lazım değil mi ? Bir de orada denize girmeli, fotoğraf çekmeli tabii ki. Ama iniş meselesi biraz zahmetli. Hep birlikte değerlendiririz.

5.GÜN(22 Mayıs): Tlos Antik Kenti ve Ankara’ya Dönüş
Kahvaltıdan sonra Tlos antik kentini ziyaret edip vakitlice Ankara’ya dönüşe geçiyoruz.