Peri Bacaları ve Yeşilöz Kuleleri Fotoğraf Gezisi

Aralık ayının ilk haftası günübirlik fotoğraf gezimiz olacak. Etkinliğimizde sadece fotoğraf çekeceğiz ve mekanlar arasında aracımızla yer değiştireceğiz.

Kızılcahamam Güdül coğrafyasında, Kirmir Çayı ve çevresinde dolaşacağız. Bölgede doğa, tarih ve kültürel anlamda bir çok fotoğrafik konu var. Öncelikli planımız peri bacaları, mağaralar ve  Yeşilöz civarındaki kuleleri görüntülemek olacak. Buralar tarih boyunca değişik milletler tarafından kullanılmış ve onlara ait izleri görmek oldukça keyifli. Yeşilöz’ün az yukarısında bulunan belki kısa ama son derece kimlikli vadide yer alan eski yoldan yürüyecek ve derin kanyonuna yukarıdan bakacak, kulelerini görüntüleyeceğiz. Akşam dönüşte ise Doğanözü Barajı’nda gün batımı çekimi yapacağız. Gelmek isteyen arkadaşlarımızı bekleriz.

Bu Bölgeden Fotoğraflar

 

KISA KISA

  • Fotoğraf çekim gezisidir. Yürüyüş yok .
  • Genelde açık hava mekanlarda bulunacağımız için günlük kumanyanızı yanınızda getirin. Bir kaç sandviç, çerez, atıştırmalık şeyler ve tabii ki yeteri kadar su . En az 2 lt su. Sıcak çay ve/veya kahve de çok güzel oluyor bizden söylemesi. Bunları araçta bırakabilirsiniz.
  • Bileğinizi saran bir ayakkabı giyin. Bot ya da doğa yürüyüş ayakkabısı.
  • Tripod getirmeyi unutmayın . Uzun pozlama, gün batımı ve alaca karanlık çekimlerinde gerekir.
  • Değişken hava koşullarına uyum sağlayabilecek şekilde giyinin. Bazen sıcak olur, bazen serin. Yağmurluğunuzu unutmayın. Ne olur ne olmaz.
  • Hava ve yol koşulları değişebilir ve programda değişikliklere sebep olabilir. Ama sorun değil, olmadı bir soba bulur üstünde kestane yaparız.
  • Etkinliğimiz fotoğraf hedeflidir. Mekanlar arası yer değiştime aracımızla yapılır.


Tarih: 4 Aralık 2016 – Pazar 2016 – 08:00

Önemli Not:

Katılımcı sayısına göre araç organizasyonu yapılmaktadır. Son dakikada yapılan iptaller ve habersiz olarak faaliyete katılmamak ekibi zor durumda bırakabilir. Cuma gününden sonra katılım iptali ya da faaliyete gelmeme durumunda faaliyet ücreti adını yazdıranlardan alınır.

Hareket Yeri:

Tunus Caddesi – Gazi Güzel Sanatlar Karşısı ( Harita: http://goo.gl/maps/m5ot9 )

Biniş Durakları – Lütfen Kayıt Sırasında Belirtiniz:

Tunus – Kalkış 08:00
Milli Kütüphane 08:05
Armada 08:15
Batıkent Jandarma 08:25
Eryaman Göksu 08:35

Lütfen kalkış ve ara duraklarda en az 5-10 dk önce olunuz. Her bekleme sonraki duraklarda arkadaşların fazlaca beklemesine sebep olmaktadır.