Photoshop Kursu

Sizi şok eden o fotoğraflar var ya ! Hani bazen,”şok oldum, fotoşok oldum” bu nasıl bir şey dediğiniz o fotoğraflar. Büyük ihtimalle Photoshop’un o fotoğraflarda bir rolü olabilir. Dijital fotoğraf dünyasında aydınlık odayı ve onun en çok bilineni Photoshop programını birbirinden ayrı düşünmek artık imkansız. Tabiki photoshop bir sihirli değnek değil, kemaranın ardındaki fotoğrafçıyı unutmayalım. Adında fotoğraf geçen bu programı öğrenmek istiyor musunuz ? Nereden başlamalısınız ? Nasıl bir photoshop eğitimi almalısınız ?

Nasıl Bir Photoshop Kursu ? Nasıl Bir Photoshop Eğitimi ?

Photoshop’un kullanım alanı oldukça geniştir. Adının da inkar edemediği gibi en çok da fotoğrafçılar tarafından kullanılır. Bunun yanısıra grafikerler, web tasarımcıları, video düzenleme ile uğraşanlar, 3 boyutlu modelleme yapanlar da Photoshop kullanırlar.

Photoshop’la fotoğraflarınızın ihtiyaç duyduğu düzenlemeleri yapabileceğiniz gibi, afiş, poster ve kart vizit tasarımları da yapabilirsiniz. Öncelikle hangi alanda kendinizi geliştirmek istiyorsunuz. Belki de iç içe geçmiş dijital dünyanın bir çok alanında, birbiriyle ilişkili bir yapıda çalışmalar yapacaksınız. Ama yine de bir karar vermeniz ve biryerden başlamanız gerekiyor.

Kendinize şu soruyu sorun ? “Ben Photoshop’u nerede kullanacağım ? ” İşte bu soruya vereceğiniz yanıt sizi doğru photoshop eğitimine götürecek.

Eğer fotoğraf alanındaki çalışmalarınız için kullanacaksanız ve hiç photoshop bilmiyorsanız sizin için en uygun eğitim özellikle fotoğrafçılar için planlanmış bir photoshop eğitimi olabilir. Grafik tasarımı  ve web tasarımı alanında çalışmalar yapacaksanız eğitim içeriğinde bu alanları hedefleyen derslerin olduğu bir program daha uygun olabilir.

 

Fotoğrafçılar için Photoshop Eğitimi Nasıl Olur ?

Eğer fotoğrafla ilgileniyorsanız Photoshop eğitiminin ders içerikleri buna göre düzenlenmiş olmalıdır. Herhangi bir photoshop kursu işinize yaramayabilir. Eğitim fotoğraflarınızla ilgili sorunlarınıza çözüm olabilmelidir, fotoğrafçılar tarafından özellikle fotoğrafların üzerinde problem hedefli işlenen bir ders süreci bu konuda daha başarılı olacaktır.

Bir fotoğrafçının üretimlerinde ihtiyaç duyduğu photoshop aşamaları nelerdir. Nasıl bir yol izlenir. İş akış süreçleri nelerdir. Fotoğraf düzenlemesinde fotoğrafçılar hangi araçları, hangi sırayla kullanmaktadırlar.

İşte photoshop dersi bu ihtiyaçlara yanıt verebilmelidir.

 

Grafikerler ve Web Tasarımcıları için Photoshop Eğitimi ?

Photoshop piksel tabanlı bir programdır ve grafik dünyasındaki bir çok çalışma Illustrator ve InDesign gibi vektörel tabanlı çalışan programlarda gerçekleştirilir. Yine de bazı çalışmalarınız için Photoshop’a ihtiyaç duyarsınız. Bunlar yine fotoğraf ekseninde olabileceği gibi bol efektli afiş ve poster çalışmaları da olabilir.

Ayrıca bir takım web tasarımlarının taslak ya da asıl tasarımları da Photoshop’ta yapılabilir. Web siteleri için görsellerin optimizasyon ve çevrimleri içinde photoshop kullanılabilmektedir.

Eğer fotoğraf dışında veya fotoğrafla birlikte grafik ve web alanında çalışmalar yapacaksanız buna göre ders içerikleri olan bir photoshop kursu düşümeniz daha doğru olacaktır.

 

Düzenli bir şekilde Atölye Kırlangıç ekibiyle Temel Photoshop, İleri Seviye Photoshop ve özelikle siyah beyaz fotoğrafçılığı ele alan photoshop atölyeleri düzenliyoruz. Belki bu atölyelerden biri sizin de ihtiyacınızı karşılayabilir.

Güncel photoshop eğitimlerini sitemdeki ilgili kategoriden ve Atölye Kırlangıç web sitesinden takip edebilirsiniz.